Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi gelen aramalar gözükmüyor!

Mail ile gelen bir soruyu sitemizden yayınlamak istedik.

Soru: Xiaomi Mi A2 Lite kullanıyorum. Telefonumda mevcut Android 9 sürümü bulunmaktadır. Birisi beni aradığında ana ekranda gelen çağrı gözükmüyor. Ekran karanlık ve sadece ses çalıyor. Gelen aramayı kabul etmek için mecburen güç tuşuna basıp, yukarından çentiği aşağı indirip açmam gerekiyor. Bu sorunu yaşayan benden başkası varsa ve çözüm bulduysa lütfen bize bildiriniz.

Gelen bu sorunun çözümünü maalesef bilmiyoruz. İnternetten araştırma yaptık ve bazı kullanıcılarında bu sorunu yaşadığını gördük. Kesin çözüm yöntemi yazanı görmedik ve bu yazımızı okuyup çözüm yöntemi bulan varsa yorum yazarak bize iletebilirse memnun oluruz.

Ek Bilgi: Xiaomi Mi A2 Lite’da fabrika ayarlarına döndüren kişilerde düzelme olmamış.

Ek Bilgi: Xaiomi Redmi Note 8 Pro modelinde bu yöntem işe yaramış. Telefon uygulamasına girip verileri temizleyin durdurmaya zorlaya tıklayınız. Devre dışı bırakıp tekrar aktif ediniz. Bir de uygulamayı diğer uygulamalar üzerinde göster seçeneği var onu kapatıp açın umarım düzelir arkadaşımda bu şekilde düzeldi.

Ek Bilgi: Ayarlar-uygulamalar-telefon-depolama alanını temizle seçeneği ile ön belleği temizleme işlemlerini yaptım.Cihaz içindeki tüm uygulamaları da aynı şekilde de önbellekleri temizledim. 1 gün sonra düzeldi.

Genel olarak bu soruna güncellemeden sonra yaşandığı yazıyor ama tam olarak hangi işlem yada güncellemeden olduğunu bilinmiyor.

Sizlerden gelen çözüm yöntemlerini yazı içerisine ekleme yapacağız.

SERTAÇ İSİMLİ BİR ZİYARETÇİMİZ BİZE KENDİ ÇÖZÜM YÖNTEMİNİ GÖNDERMİŞTİR.

Benim telefon Mi 9T

1. “Ayarlar” girin

2. “Uygulamalar” girin

3. “Uygulamaları yönet” girin

4. Sağ üst kısımdaki uç noktaya basarak “Tüm uygulamaları göster” aktif edin

5. “Telefon” girin

6. “Uygulama izinleri” girin ve “Telefon” reddedilenler bölümünde ise izin verilenler bölümüne alın yani izin verin

7. Bir geri bölüme geri gelin

8. “Bildirimler” girin

9. “Uygulama Simge rozetlerini göster, kayan bildirimler, kilit ekranı bildirimleri, seslere izin ver, titreşime izin ver, led ışığını kullanılmasına izin ver ” bunların hepsini aktif edin

10. Aynı bölümdeki bildirim kategorileri altındaki “Telefon” girin

11. “Önemlilik” girin

12. “Yüksek” “ses çıkar ve ekranda belirir” aktif et

Ben bunları yaptım düzeldi. Kolay gelsin.