Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy J7 marshmallow güncellemesi sonrası sorunlar var mı?

Galaxy J7 marshmallow alacak mı?

galaxy j7 marshmallow sürümü

Dünyanın en çok kullanılan işletim sisteminden biri olan Android’in son sürümü Marshmallow, Galaxy J7 modeline geleceği açıklandıktan sonra telefon sahipleri heyecanla bu güncellemenin gelmesini beklemektedir.

Samsung Galaxy J7 marshmallow güncellemesi alacak mı sorularına bugün cevap geldi diyebiliriz.Yurtdışı forumlarında Galaxy J7 modelinin marshmallow güncellemesi almaya başladığını açıkladı.Tabi henüz Türkiye’ye güncelleme gelmedi.Fakat 1 ay içerisinde ülkemizde de bu modelin son android işletim sistemi güncellemesi alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Teknoscrool.com olarak Galaxy J7 güncellemesi geldikten sonra yükleyen ziyaretçilerimizden yorumlar bekleyeceğiz.Galaxy J7 güncelleme sonrası sorunlar var mı yok mu konusunda bir paylaşım platformu oluşturmak istedik.Android marhsmallow sürümünü başka modellerde genellikle şarj sürelerinin kısalmasından dolayı şikayetler gelmektedir.

Bakalım Galaxy J7 modelin bu sorunlar yaşanacak mı?

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S5 yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

Galaxy S5 android yazılım yükseltme işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte ayrıntılar….

yazılım güncelleme işlemi

Samsung Galaxy S5 modeli için Android’in son sürümü olan 6.0.1 marshmallow güncellemesi geldi.Samsung Galaxy S5’den sonraki modeller marshmallow güncellemesi alacak.S5’den önceki modeller malesef güncelleme almayacaktır.Galaxy S5 modeline sahip olan kullanıcılar heyecanla yazılım güncellemesi yapmak isteyecektir.
Peki Galaxy S5 yazıım güncelleme nasıl yapılır?

Galaxy S5 yazılım güncellemesi için Ayarlar>Cihaz>Hakkında>Yazılım Güncelleme sekmelerini takip ederek ulaşabilirsiniz.Yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonuzun şarjının en az yüzde 50 olmasına dikkat edin.Ayrıca güncelleme için wi-fi üzerinden yapmanızı öneriyoruz.Güncelleme boyutu yüksek olduğu için internet kotanızı gereksiz yere doldurmayacaksınız.

Galaxy S5 kullanıcıları güncelleme yaptıktan sonra telefonun performansı ve kullanım açısından nasıl bir değişiklik olduğu konusunda yorumlarınızı bekliyoruz.

Özellikle galaxy s5 marshmallow sorunları var mı yok mu konusunda görüşlerinizi bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak modelleri hangileri?

Marshmallow güncellemesini alacak akıllı telefon modellerini merak ediyorsanız bu haberimiz tam size göre.Android 6.0 güncellemesi yurt dışında bir çok telefonda kullanılmaktadır.Ülkemizde ise şu an itibari ile General Mobile Android one modelinde kullanılmaktadır.

Tabi her markaya göre bazı değişiklikler olacak.Sebebi ise her marka farklı arayüzleri kullanmaktadır.Bir çok telefon Marshmallow güncellemesi almayacak.Daya ülkemizde yeni yeni Android Lollipop sürümünü kullanmaktayız.Android marshmallow sürümünün gelmesinin tamamlanması sonbahar dönemine kadar ancak tamamlanır.

Teknoscrool.com olarak size Android 6.0 marshmallow güncellemesi alacak modellerinin resimlerini koymak istedik.Eğer bu modellerin arasında telefonunuz yoksa bize yorum yazarak telefonunuz bu güncellemeyi alıp almayacağını kontrol edelim ve size gerekli bilgilendirme mailini atalım.

Not: Modelleri görmek için resimlerin üzerine tıklayınız.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak modeller şöyle

Kategoriler
Android Haberleri

Android 6.0 Marshmallow Türkiye’ye ne zaman gelecek

android marshmallowAndroid 5.0 lollipop sürümü henüz yeni ülkemizde kullanılmaya başlandı.Fakat şimdiden yurt dışında  Marshmallow kullanılmaya başlanıyor.Nexus 5 ve Nexus 6 akıllı telefonlarında Android 6.0 Marshmallow sürümü kullanılıyor. Marshmallow sürümü ekim ayı ortalarında final sürümü yurt dışında dağıtılmaya başlanacak.

Android 6.0 Marshmallow Türkiye’ye ne zaman gelecek

Ekim ayında yurt dışında indirilmeye başlanacak olan Marshmallow güncellemesinin Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair herhangi bir net tarih bulunmamaktadır.Zaten bu sürümü alabilecek telefonlar baya kısıtlı diyebiliriz.Örneğin samsung galaxy s5 dahil aşağı modeller alamıyacağı belirtiliyor.

Diğer telefonların ise bu güncellemeyi alması ilkbahar aylarını bulabilir.Bildiğiniz üzere Türkiye’ye bu tür güncellemeler geç gelmektedir.

Teknoscrool.com Özel

Kategoriler
Android Haberleri

Samsung’da hangi modeller Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alabilir

Samsung hangi modeller Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak

Marshmallow android

Samsung android 5 sürümüne lollipop adı vermeşti. Şimdi ise Android 6.0 ‘dan itibaren başlayacak android güncellemelerinin adına Marshmallow adı verilecek.Marshmallow güncellemesi ne zaman çıkacak nasıl olacak v.s. bu konularda hiç bir detay bulunmamaktadır.Lollipop sürümü henüz tam anlamıyla performans sağlayamazken marshmallow güncellemesi ile belki bu sorunların hepsi düzelebilir.

İlerleyen günlerde daha net bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.

İnternette samsung’un Marshmallow güncellemesi alabilecek modeller açıklandığına dair resmi olmayan haberler çıkmaktadır.

Galaxy Note 5
• Galaxy S6 Edge+
• Galaxy S6 Edge
• Galaxy S6
• Galaxy S6 Duos
• Galaxy Note 4
• Galaxy Note 4 Duos
• Galaxy Tab A
• Galaxy Alpha

Listeye baktığınızda galaxy note  edge ve galaxy s5 modeli bulunmamaktadır. Yukarıda yazan bilgilere göre Marshmallow güncellemesi alacaklara kesin gözüyle bakmamak gerekmektedir.Bu modellerin sayısı ilerleyen günlerde artabilir.

Yorumlarınızı bekliyoruz.