Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

1000 TL altında alabileceğiniz interneti en hızlı telefonlar

1000 TL altında alınabilecek internet hızı en iyi 3 telefon önerisinde bulunmak istedik.

İnternet dünyası artık neredeyse akıllı telefonlara geçti diyebiliriz.Eskiden internette işiniz olduğunda bilgisayar gerekiyordu.Fakat günümüz teknolojisinde artık buna gerek kalmadı.Çıktı almak için bile bir yazıcı bulmanız yeterli oluyor.Film izlemeler için telefonlar tercih ediliyor, banka işlemleri için telefonlar kullanılıyor v.s. artık akıllı telefonları internette çok iyi kullanıyoruz.Peki internette 1000 TL altı en iyi hıza sahip olan akıllı telefonların hangilerinin olduğunu merak ettiniz mi?

Bu yazıyı yazmamızdaki sebep ise genellikle ben akıllı telefonu sadece internet için kullanıyorum, oyun oynamıyorum, benim için önemli olan internet hızı olsun yeterli diye birçok mail gelmektedir.Bizde sizlere 3 adet telefon önerisinde bulunmak istedik.

İlk modeli Lenovo P2

Lenovo P2 modeli 999 TL ile 1299 TL arasında fiyat aralığın sahiptir.CAT 6 ile saniyede 300 Mbps indirme hızına ve 50 Mbps karşı tarafa yükleme hızına sahiptir.5.5 inç ekran boyutu,32 GB dahili depolama hafızası,4 GB RAM ve 5100 mAh’lık bataryası ile incelemeniz gereken bir modeldir.

İkinci model ise Huawei Honor 7

Huawei Honor 7 modelide 1000 TL civarında satılmaktadır.CAT 6 ile 300 Mbps indirme hızına ve 50 Mbps upload hızına ulaşmaktadır.Ayrıca 5.2 inçlik bir ekranı, 16 GB dahili depolama,3 GB RAM ve 3100 mAh bataryası ile oldukça hızlı bir telefondur.

Üçüncü model Kaan N1

Kaan N1 modelide diğer modeller gibi CAT 6’ya sahiptir.Ayrıca 5.5 inçlik ekranı,32 GB dahili depolama hafızası,3 GB RAM ve 3000 mAh’lık güçlü bataryası bulunmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Lenovo P2 parmak izi ekleme ve silme

Lenovo P2 modelinde parmak izi nasıl eklerim diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göredir.

lenovo-p2-parmak-izi-ekleme

Lenovo P2 modeli tanıtıldıktan sonra birçok kişi bu modeli incelemeye başladı.Tabi bu telefonu öne çıkartan özellik ise 5100 mAh’lık bir bataryası olmasıdır.Lenovo P2 modeli alan bir ziyaretçimiz bizden telefona parmak izi tanıtma işlemi nasıl yapabileceği konusunda yardım istemiştir.Teknoscrool.com olarak bu konuyu cevaplayarak sizlerinde bilgilenmesi için konuyu sitemizde açmak istedik.

Parmak izi ile ekran kilidi açma yada diğer güvenlik için kullanmak en etkili seçeneklerdendir.Parmak izi hem hızlı hem güvenilir olduğu için birçok kişi bu özelliği kullanmaktadır.

Lenovo P2 parmak izi ekleme nasıl yapılır?

İlk olarak Ayarlar-Güvenlik-Parmak izi-Parmak izi ekle adımlarını takip ediniz.Ekran size verilen talimatları takip ediniz.

Not: Parmak iziyle bağlantılı işlevleri kullanabilmeniz için bir kilit ekranı modeli,PIN veya parola gereklidir.ekran kilidini ayarlamak için Ayarlar-Güvenlik-Ekran kilidi seçimlerini yapınız.

Lenovo P2 Parmak izinizi silmek için ise Ayarlar-Güvenlik-Parmak izi adımlarını takip edin ve silmek istediğiniz parmak izine basınız.Son olarak sil sekmesine basmanız yeterli olacaktır.

Lenovo P2 yorumları

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Lenovo P2 teknik özellikleri ve yorumları

Lenovo P2 nasıl bir telefon diye internette araştırma yapıyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

lenovo-p2-yorumlari

Akıllı telefonların en büyük dezavantajlarından bir tanesi ise kesinlikle şarj sürelerinin az gitmesidir.Telefon ne kadar yüksek performanslı olursa olsun şarj süresi maksimum 1 gün gitmedir.Aktif telefon kullanıcıları bu sorunları genellikle taşınabilir şarj cihazları ile gidermeye çalışmaktadır.Tabi bu yöntemde bir yere kadar devam etmektedir.Ekstradan yanınızda telefon kadar bir cihaz taşımak kolay olmamaktadır.Telefon üreticileri bu sorunları yüksek kapasiteli bataryalar ile gidermeye çalışmaktadır.Bugün sizlere Lenovo P2 modelinin teknik özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.Bu telefonun en dikkat çeken tarafı ise kesinlikle batarya kapasitesinin 5100 mAh olmasıdır.

Gelelim Lenovo P2 özelliklerine

Lenovo P2 modeli 5.5 inçlik 401 PPI Piksel yoğunluğuna sahip bir AMOLED ekranı bulunmaktadır.Ekran/Gövde oranına baktığımızda ise yüzde 71.72’lik gayet tatmin edici bir oran gözükmektedir.Konumuzun başındada belirttiğimiz gibi 5100 mAh‘lık bataryası ise ortalama 78 saatlik bir kullanımı hedeflemektedir.Değiştirebilir bir bataryası olmadığını ve hızlı şarj desteğininde bulunduğunu belirtelim.Lenovo P2 işlemci gücüne baktığımızda ise 2.0 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 yonga seti bulunmaktadır.3 GB RAM ile gayet hızlı bir telefon olduğunu belirtelim.

32 GB’lık dahili depolama hafızasının yanı sıra microSD hafıza kartı takarak kapasitesini 128 GB’a kadar artırabilirsiniz.Lenovo P2 kamerası kaç megapiksel diye soruyorsanız 13 megapiksellik bir arka kamerası ve 5 megapiksellik bir ön kamerası bulunmaktadır.Video çekimi olarak 1080p Full HD kayıt yapabilmektedir.Ayrıca Lenovo P2 modelinde Yavaş çekim özelliği (Slow motion video) bulunmaktadır.Batarya kapasitesi büyük olduğu için hemen aklınıza ağır bir telefon gibi gelecektir.Fakat bu telefonun ağırlığı sadece 177 Gram’dır.4.5G teknolojisi olarak ise CAT 6 sınıfını desteklemektedir.Yani saniyede 300 Mbps indirme hızını görebilirsiniz.

Akıllı telefonlarda genellikle radyo bulunmuyor.Lenovo P2 modelinde radyo var mı diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtı evet olacaktır.Parmak izi okuyucusu ile Lenovo P2 oldukça dikkat çekici bir model olduğunu belirtelim.

Lenovo P2 modeli satış fiyatı ise 1699 TL’dir.

Bu model hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.