Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Lenovo K5 Plus teknik özellikleri ve yorumları

Lenovo K5 Plus yorumları arıyorsanız bu yazımız size göre

lenovo-k5-plus

Lenovo akıllı telefon sektöründe harika modeller çıkarttığını söyleyebiliriz.Hem bütçeye uygun hem de performanslı telefonları ile çok beğenilmektedir.Bugün size Lenovo K5 Plus modeli hakkında bahsetmek istiyoruz.Lenovo K5 Plus teknik özelliklerini, teknoscrool.com olarak Lenovo K5 Plus yorumumuzu sizlerle paylaşmak istedik.öncelikle şunu belirtelim Lenovo K5 Plus modeli 699 TL‘lik fiyatı ile bütçeye çok uygun bir akıllı telefon olduğunu belirtelim.

İlk olarak 5 inçlik 441 PPI Piksel yoğunluğuna sahip bir IPS LCD ekranı bulunmaktadır.Bu büyüklükteki bir telefonu ise 2750 mAh’lık bir batarya desteklemektedir.Ayrıca değiştirebilir bir batarya olmasıda ayrı bir renk katmaktadır.Lenovo K5 Plus kamerası kaç megapiksel diye merak ediyorsanız 13 megapiksellik bir arka kamerası ve 5 megapiksellik bir ön kamerası bulunmaktadır.İşlemci gücüne baktığımızda ise gayet başarılı bir yonga seti bulunuyor. 1.5 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 616 chipseti bulunmaktadır.2 GB RAM ile gayet hızlı bir telefon olduğunu belirtelim.16 GB‘lık dahili depolama hafızası bulunurken ekstra microSD hafıza kartı takara kapasiteyi artırabilirsiniz.Diğer güzel bir özelliği ise Lenovo K5 Plus modelinin 4.5G ile uyumlu olmasıdır.CAT 4 sınıfını destekleyen Lenovo K5 Plus modeli saniyede 150 Mbps indirme hızına ulaşmaktadır.Çift hat özelliği ve en güzel yanı ise radyo bulunmasıdır.Evet yanlış duymadınız akıllı telefonlarda artık çok fazla radyo özelliği bulunmuyor.

Teknoscrool.com olarak görüşümüz bu fiyata alınabilecek en iyi telefon diyebiliriz.Hem donanım hem özellikleri açısından sizi oldukça tatmin edecektir.Ekran büyüklüğü olsun, 2 GB RAM olsun, kamera özellikleri v.s. v.s. 699 TL’ye daha ne istenebilir ki?

Değerli ziyaretçilerimizden de yorumlar bekliyoruz.