Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

GoPro Hero 6 Aksiyon Kamerası duyuruldu

Popüler aksiyon kamerası ve aksesuarları üretimi yapan GoPro firması Hero 6 isimli yeni aksiyon kamerasını duyurdu.

Henüz daha kullanıcılar Hero 5 isimli kamerayı edinmeden Hero 6 modelinin piyasaya gelmiş olması kullanıcıların kafalarında ne oluyor sorusunu tetiklemiş durumdadır.

Yeni GoPro Hero 6 ile 60 fps modunda 4K görüntü kaydedebilirken, isterseniz de 240 fps modunda 1080p video kaydedebileceksiniz. Hero 6 Black cep telefonunuz ile senkronize çalışarak, aynı anda kaydettiği görüntüleri veya fotoğrafları sizin akıllı telefonunuza anlık olarak gönderebilmektedir. GoPro Hero 6 için Amerika satış fiyatı 499 dolar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni GoPro Hero 6 ile yine eski aksiyon kameralarında olduğu gibi çeşitli aksesuarları kullanabileceksiniz. Hero 5’ten farklı olarak görüntü kaydetme çözünürlüğünün ve fps oranının artışı gözümüze çarpmaktadır. Çeşitli zor koşullarda ve şartlarda video ve fotoğraf çekmek istediğiniz her an GoPro Hero 6 yanınızda ve kullanımınız için sizi beklemektedir. Fiyat olarak çoğu aksiyon kamerası kullanan kullanıcıyı üzse de, yine de karşılığını veren bir cihaz olarak karşımızda durmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

GoPro HERO4 ile Periscope canlı yayın nasıl yapılır?

GoPro HERO4 ile iPhone üzerinden periscope canlı yayın nasıl yapılır?

gopro periscobe canlı yayın

Periscope uygulaması hayatımıza kısa bir süre öncesine girmesine rağmen çok kısa sürede popüler oldu.Tabi bu uygulama güzel kolaylıklar sağlarken malesef bazı üzücü olaylarada yol açtı.Bir çok telif hakkı olan maç ve film yayınlanırken, zorla ilişkiye girenlerinde suç aleti oldu diyebiliriz.Fakat sonuç olarak periscope gelişmeye devam ediyor.Bugünden itibaren artık GoPro HERO4 kamerası olanlar İphone üzerinden Periscope’ta canlı yayın yapabilecektir.Bu güzel özelliği kullanmak isteyenlerin sayısı oldukça artacaktır.

GoPro HERO4 ile Periscope üzerinden canlı yayın nasıl yapılır

1. GoPro kameranızın WiFi (kablosuz internet) özelliğini açık hale getirin ve video modunda olduğundan emin olun.
2. iPhone cep telefonlarınızda Periscope uygulamasını açın ve “Yayın başlat” (broadcast) butonuna basın.
3. GoPro otomatik olarak belirecektir. Böylece canlı yayınınıza bir isim vererek yayına geçebilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşan olursa bu sorunları bize yorum olarak yazabilirse beraber bir çözüm yolu bulabiliriz.

Kategoriler
Donanım Haberleri

GoPro Yeni Ürün Hero+ LCD Modelini Tanıttı

GoPro Yeni Ürün Hero+ LCD Modelini Tanıttı

Hero+ LCD

Kişiselleştirilebilir kamera olma özelliği ile sektörün tartışmasız lideri konumundaki GoPro’nun başlangıç seviyesi modelleri arasına bir yenisi daha eklendiği ve ekonomik fiyat politikası izlenerek bu ürünün piyasaya giriş yapacağı belirtildi. Ürünün Hero+ LCD olarak adlandırıldığı belirtilirken cihazın benzerlerine nazaran oldukça ekonomik olarak satışa sunulacağı ifade edildi.

GoPro’nun üretmiş olduğu diğer modellerde olduğu üzere 40 metre derinliğe kadar su geçirmeyen bir özelliğe sahip olduğu belirtilen bir kılıf ile satışa sunulacağı ifade edilirken 8 MP fotoğraf kamerası ve Full HD çözünürlükte 1080p/60 video çekebilme özelliğine sahip bir cihaz olarak kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapıldı.

GoPro tarafından geliştirilen bir önceki HERO modelinden HERO+ Lcd modelinin en büyük farklarından bir tanesi dokunmatik ekranı olduğu belirtilirken dokunmatik ekranın kayıt esnasında çeşitli fonksiyonların kullanılmasına olanak sağladığı belirtildi. Ayrıca kayıt altına alınan videoların bu ekran aracılığı ile izlenebildiği ifade edilirken yeni cihazın bütünleşik Bluetooth ve Wi-Fi teknolojisine de sahip olarak kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapıldı. Cihazın depolama alanının 64 GB’a kadar yükseltilebildiği ifade edilirken Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak fiyatın 300$ olacağı belirtildi.