Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

İkinci el Galaxy Note 7’ler değişecek mi?

İkinci el Galaxy Note 7’ler değişecek mi?

galaxy-note-7-yorumlari-nasil

Samsung Galaxy Note 7 bildiğiniz üzere batarya patlamalarından sonra yeni seri üretimleride yapılmıştı.Yeni serileri çıkasıya kadar mevcut olan Note 7’lere güncelleme yapılarak batarya şarjları belli bir oranda sınırlandırılmıştı.Yeni seriler çıktıktan sonra eskileri ile değiştirildi fakat şikayetler devam edince Samsung,Note 7 üretimini durdurdu.Galaxy Note 7 sahipleri telefonlarını ne yapacağını bilmiyor.Fakat internette resmi olmayan bilgilere göre Galaxy Note 7 sahipleri telefonlarını iade ederek Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 ile değiştirebileceği yazıyor.Fakat bu konuda Samsung Türkiye resmi internet sitesinden herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Samsung Türkiye resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Galaxy Note 7’lerin üretimi durdurulduğu ve ilerleyen günlerde konuyla ilgili açıklama yapacaklarını yazmıştır.Onun haricinde yazan bilgilere itimat etmeyiniz.

Gelen bazı soruları İkinci el alınan faturasız olan Galaxy Note 7’ler değişecek mi sorusuna yanıt ise şu an için net bir cevap bulunmuyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 ile Note 5 arasındaki farklar

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 resmi olarak tanıtıldıktan sonra bu telefonu almak isteyenlerin sayısı oldukça fazla diyebiliriz.Note serisi almak isteyenler Galaxy Note 7 ile Galaxy Note 5 arasında kararsız kalmaktadır.Kararsız kalmanın en büyük sebeplerinden bir tanesi ise aralarındaki ortalama 1000 TL farktır.Yani Galaxy Note 7, Note 5’e göre fiyatını hak edip etmediği araştırılıyor.Teknoscrool.com olarak iki telefonun özelliklerini kısaca karşılaştırmak istedik.

İlk olarak her iki modelde 5.7 inçlik Süper AMOLED ekran teknoloji bulunmaktadır.Note 7 169 gram ağırlığına sahipken Note 5 171 gram ağırlığı ile 2 gram fazlalığı bulunmaktadır.Kamera çözünürlüğüne baktığımızda ise Note 7’de 12 megapiksellik kamera bulunurken Note 5’de ise 16 megapiksellik bir kamera bulunmaktadır.Her iki telefonda 4 GB RAM ve 8 çekirdekli işlemci bulunmaktadır.Note 7 2.3 GHZ hızında çalışırken Note 5 ise 2.1 GHZ hızında çalışmaktadır.İşletim sistemi olarak ise Note 7 Android’in son sürümü olan 6.0.1 Marshmallow sürümü ile geliyor.

Note 7’de ise şu an Android 5.1.1 Lollipop sürümü bulunmaktadır.Fakat Note 5’de Marshmallow sürümünü alacak telefonlar arasında yer almaktadır.Batarya kapasitesine baktığımızda ise Note 7’de 3500 mAh’lık bir batarya bulunurken NOte 5’de ise 3000 mAh’lık batarya yer almaktadır.En önemli fark olarak ise Note 7 modeline hafıza kartı takılarak 64 GB’lık depolama hafızası yükseltilmektedir.Note 5’de malesef microSD hafıza kart desteği bulunmamaktadır.32 GB dahili depolama alanı yer almaktadır.

4.5G teknolojisinde ise Note 7 kategori 9 sınıfını desteklerken Note 5 ise kategori 6 sınıfını desteklemektedir.Suya ve toza karşı dayanıklı olan Note 7’de Note 5 göre ekstradan retine taraması bulunmaktadır.

Sizlere başlıca özelliklerini karşılaştırdık.Aralarındaki fiyat farkını vermek ise tamamen size kalıyor.Eğer maddi yönden sıkıntınız yoksa kesinlikle Note 7’de düşünmenizi öneririm.Eğer limitiniz 2000 TL altı ise ve zorlamak istemiyorsanız ise Note 5’de size fazlasıyla yetecektir.

Aşağıdaki tablodan daha detaylı olarak bakabilirsiniz.Tablomuz çok basit gelebilir fakat size önemli olan bilgileri yazdık.

Note 7 ile Note 5 arasındaki farklar