Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Etkileyici tasarımı ile Galaxy Fold farklı boyut açıyor

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte, farklı markaların farklı özelliklerde telefonları da piyasaya sürülüyor, bu yazıda size alışılmadık bir özellik ile gelen yeni cihaz tanıtacağız, bu cihazın en büyük özelliği ise, katlanabilir olması.

Samsung’un 2019 yılı ilk çeyreğinde A.B.D’nin San Francisco şehrinde düzenlenen Unpacked etkinliğinde tanıtımını yaptığı ve Dünyanın ilk katlanabilir telefonu olma özelliğine sahip olan modeli Galaxy Fold kullanıcılardan da büyük ilgi görmüş durumda.
Cihaz normal şartlarda 7,3 inç boyutlarında ve katlandığında ise kompakt bir cihaza dönüşerek normal bir telefon boyutunu alıyor.
Kuşkusuz birçok kullanıcı, hem telefon ile dilediği gibi kullanabilmek için geniş ekran tercih etmek isterken, öte yandan boyutlarının da çok büyük olmasını tercih etmiyor.

Bu ihtiyaçtan yola çıkan Samsung buna yönelik bir çözüm olarak sunduğu bu katlanabilen telefon ile bu soruna da bir çözüm getirmiş oluyor.

Tablet gibi geniş bir ekrana sahip ama telefon kadar boyutlarda bir akıllı cihaz ister miydiniz? Bu sorunun cevabı evet ise, Samsung Galaxy Fold tam sizin aradığınız cihaz olabilir.

Samsung Galaxy Fold, ekranı özel olarak üretilmiş ve sadece kavisli olma özelliğinin yanı sıra, katlanarak tam bir ekran vazifesi görüyor. Ayrıca cihazın bu özelliği uzun vadede herhangi bir sorun teşkil etmiyor ve dayanıklı olarak uzun süreler kullanılabilmesine olanak tanıyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Fond özellikleri

Galaxy Fold cihazında ekranı tam olarak bir kitap gibi açabiliyorsunuz ve tam olarak açıldığını belirten bir tık sesi ile tam ekran yapabiliyorsunuz.

Samsung bu teknolojiyi geliştirmek için çok sayıda dişli içeren özel bir menteşe sistemi geliştirmiş durumda.

Tasarım Harikası Galaxy Fold

Samsung, cihazı tasarlarken, hem ergonomik olarak kullanılmasını hem de kullanıcıya kolay bir kullanım imkânı sunmayı amaçlamış.
Bunun dışında, cihazda teknik özelliklere de değinmek gerekirse, cihazda 7,3 inç büyüklüğünde 1536×2152 piksel çözünürlükte katlanabilir ekran yer alıyor.

Cihazda 12 GB ram bellek bulunuyor ve Sofistike çift batarya sistemi ile batarya kapasitesi 4380 mAh olarak üretilmiş.

Samsung Fold cihazında, 8 çekirdekli Snapdragon 855 (7 nm) işlemci kullanılmış ve grafik işlemcisi ise Adreno 640.
Aynı anda üç uygulamayı çalıştırırken bile her şeyin düzgün işlemesini sağlamak için Samsung Galaxy Fold’u güçlü, gelecek nesil AP yonga seti ve PC benzeri performansa sahip 12 GB RAM gibi donanımlarla tasarlanmış durumda. Bu durumda kullanıcıların hızına ayak uydurmak için özel olarak geliştirildi.

Galaxy Fold, normal bir şarj cihazına bağlıyken hem kendini hem de aynı anda Kablosuz Güç Paylaşımı ile ikinci bir cihazı şarj edebildiği için yanınıza yedek şarj cihazı almanıza gerek kalmıyor.

Samsung Fold Kameraları

Cihazı, neredeyse hangi yönde tutarsanız tutun mutlaka çekim yapmaya hazır bir kamera bulunuyor.

Üçü arkada, ikisi içeride ve biri kapakta olmak üzere altı objektifi bulunan Galaxy Fold’un kamera sistemi, esnekliği içinde barındırıyor.

Galaxy Fold için diğer güzel bir özellik ise, video çağrılar sırasında diğer uygulamaları kullanmanıza izin vermesiyle de çoklu görevlerde yeni bir deneyim sunuyor.