Bilim ve Teknoloji

Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı! Efsane oyuncu Tarık Akan’ı kaybettik

Efsane karakter Tarık Akan’ı kaybettik.

tarik-akan-kimdir

Yeşilçam’da Yaprak dökümü devam ediyor.Günümüzün lanet hastalığı kanser ile Tarık Akan uzun zamandır savaşıyordu.Bugün efsane oyuncu Tarık Akan akciğer kanserine karşı verdiği savaşı kaybederek hayata vefat etti.Tarık Akan yeşilçam’a damgasını vurmuş çok başarılı bir oyuncuydu.

Biz de sanatçıya Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

TARIK AKAN KİMDİR?

Biz onu Tarık Akan olarak tanıdık fakat asıl ismi Tarık Tahsin Üregel’dir.13 Aralık 1949 doğumlu olan yeşilçam’ın başarılı yıldızı 16 Eylül 2016 günü hayata gözlerini yummuştur.Damat Ferih karakteri ile Hababam Sınıfı filmlerine hafızalarımıza kazınmıştı.İlk filmi 1971 yılında Emine adlı film olmuştur.Daha sonra En başarılı filmleri ise Canım Kardeşim (1973), Hababam Sınıfı (1975), Ah Nerede (1975), Sürü (1977), Yol (1982), Karartma Geceleri (1990) gibi filmler ile büyük başarı elde etmiştir. Sanatçı bu zamana kadar toplam 111 filmde oynamıştır ve 4 televizyon dizisinde oynamıştır.

Akan, Emine, Hababam Sınıfı, Ah Nerede, Oh Olsun, Mavi Boncuk, Yalancı Yarim, Canım Kardeşim, Bizim Aile gibi birçok efsane filmde başrolde yer almıştı. Birçok ödüle de layık görülen aktör, 1982 yılında “Yol” filmiyle Cannes Film Festivali’nde “En iyi erkek oyuncu” dalında ödüle aday gösterilmişti.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu