Bilim ve Teknoloji

Telefonum Şarj Olmuyor!

Gelen bir soruda ziyaretçimiz bize Şarj soketi değişim fiyatı ne kadar konusunda bilgi vermemizi istemiştir. Bizde bu soruyu bir telefon tamircisi arkadaşımıza danıştık.

Bu arkadaşımız ayrıca telefonum şarj olmuyor konusunda bize güzel bilgiler verdi. Bizde bu tavsiyeleri ve bilgileri sizlere iletmek istedik.

Telefonum neden şarj olmuyor?

Telefonum neden şarj olmuyor konusu oldukça geniş kapsamlı olduğu için nokta atışı bir çözüm yöntemi sunmak oldukça zordur. Genel olarak karşılaşılan ilk sorunlardan bir tanesi şarj kablosu kırılmasıdır. Şarj kablosu kırılmalar yaptığında temas tam sağlanamadığı için telefon şarj olmayabilir. Kullanıcıların ilk denemesi gereken adım bu olmalıdır.  Şarj kablonuz sağlam ise artık diğer sorunları bulmamız gerekiyor. Eğer telefonu 3 yıl üzerinde kullanıyorsanız batarya performansı bitmiş olabilir. En sık karşılaşılan telefon şarj olmuyor sorunu aşağıdadır.

Şarj soketi arızası nasıl anlaşılır?

Akıllı telefonlar uzun bir süreden sonra şarj soketi arızası vermeye başlamaktadır. İlk olarak telefonu şarj etmek istediğinizde telefonunuz şarj olmamaktadır. Şarj kablosunu sağa sola oynattığınızda telefon şarj oluyorsa artık şarj soketinin değişme zamanı gelmiş demektir. Genellikle bu tarz sorunları yaşayanlar uzun zaman telefon şarjdayken telefonda oyun oynayanlar daha sık karşılaşmaktadır. Telefon şarj olurken kablolu olarak oyun oynayanlar şarj soket kısmına baskı yaptığı için bir süre sonra artık temas edemediği için bozulma meydana gelmektedir.

Direk şarj soketi arıza olduğunu anlamak için Kullanıcılar ilk olarak şarj soketi temizliğini yapması gerekmektedir. Kürdan ile şarj takılan bölümde biriken kirleri temizledikten sonra şarj yapmayı denemesi gerekiyor. Aşırı kir birikimi de şarj olmayı engellemektedir. Güzel bir temizlik ile birçok kişinin telefonum şarj olmuyor sorunu ortadan kalkmıştır. Sonuç olarak telefon şarj olmayınca direk olarak telefoncuya koşmayın. Kendiniz yapabileceğiniz adımları uygulayın olmazsa servise gönderirsiniz.

Bu arada çok nadir olarak telefonunu fabrika ayarlarına döndürüp sorunu ortadan kalkan kişilerin olduğunu hatırlatalım.

Bu arada şarj soketi değişim ücreti 100-150 TL aralığındadır. Telefon modellerine göre farklılık gösteriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba!

    Sizinle işbirliği hakkında konuşabilir miyiz? Mobil temaların banner’ını kalıcı bir temel üzerine yerleştirmekle ilgileniyoruz. Ön ödeme için çalışıyoruz.

    Lütfen hangi yerleri ve bunların biçimleri için kullanılabilir imzalayın.

    Cevabınız için çok mutlu olacağım

  2. Merhabalar,

    Sizin türkçeniz ile maalesef birşey anlamadık. Daha iyi bir anlatım yapabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu