Bilim ve Teknoloji

Siri Nasıl Sessize Alınır?

Sesli komutlara yanıt veren ve sorulan soruları algılayarak geri bildirimde bulunabilen uygulama Siri, bir nevi kişisel yardımcıdır.

siri

Kullanıcılar arasında oldukça popüler olan uygulama, pek çok ihtiyaca yanıt vermektedir. Özellikle sesli komutlara yanıt verebilmesi yani birebir sağladığı konuşma imkanı ilgi çekiciliği arttırmaktadır. Dijital olmasına rağmen kişisel asistan işlevi yürütmektedir. Mobil cihazların sesli olarak kontrol edilmesini sağlayan uygulama, sesli kontrol sistemidir.

Siri’nin en çekici özelliği ise komutlara ihtiyaç duymadan çalışmasıdır. Kullanıcıların konuşmalarını algılayabilmesi, rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Sorulan herhangi bir soruyu algılama özelliğine sahip olan Siri hemen faaliyete geçmektedir. Siri anlamadığı konuşmaları ise tekrar sormaktadır. Bu özelliği ile karşınızda insan varmış hissi uyandırmaktadır.

Siri’yi Susturmak

Bu uygulama çeşitli nedenlerle sessize alınmak istenilebilir. Sesli asistanı susturmak isteyen kullanıcıların, basit bir yol izlemesi yeterlidir. Sesli bildirimleri kapatmak için mobil cihazın yan tarafında bulunan ses ayarlı anahtar kullanılmalıdır. Bunun öncesinde ise ayarlardan genel kısmına girildikten sonra Siri ve sesli geri bildirim seçenekleri takip edilmelidir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu