Bilim ve Teknoloji

Silinen mesajlar ve fotoğraflar nasıl geri getirilir

Android telefonlarda silinen mesajlar nasıl getirebilirim diye araştırma yapıyorsanız bu yazımız size göre diyebiliriz.Elimizden geldiği kadar Silinen SMS’leri,fotoğrafları,videoları,telefon rehberi geri yüklemek için size bir yazı hazırlamak istedik.

silinen-fotograflari-geri-getirmek

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda silinen mesajları,fotoğrafları,videoları v.s. bazı belgeleri Android Data Recovery isimli programı ile getirme şansınız bulunmaktadır.Silinen dosyaları geri getirmek için bilgisayarınız olmak zorundadır.Bilgisayarınıza kuracağınız program ile telefonu eşleştirerek işlemleri yapacağız.Yapılacak işlemlerin biraz zahmetli olduğunu belirtmek isteriz.Malesef tek bir uygulama yada program ile v.s. yapamıyorsunuz.

İlk olarak Android Data Recovery programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.Buraya tıklayarak açılan ekranda masaüstü yada Laptop bilgisayarınızın işletim sistemine göre programını indiriniz.Windows ve Mac için programınızı indiriniz.

Daha sonra telefonunuzda bir kaç işlem yaparak USB hata ayıklama seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir.Teknoscrool.com olarak sizlere bu adımları resimli olarak anlatmak istedik.

Not: Resimli anlatım yaptığımız adımlar GM 5 Plus modeline ait olduğunu belirtmek isteriz.Markalara göre menü adımları değişebilir fakat “Derleme” sekmesine aynı bölümlerden ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzdan Ayarlar sekmesine basınız ve sayfanın en aşağısında bulunan “Telefon Hakkında” sekmesine giriş yapınız.

silinen-mesajlari-geri-alma

Telefon hakkında sekmesine giriş yaptıktan sonra ise sayfanın en aşağısında “Derleme” bölümünü göreceksiniz.Buraya bir kez basmanız yeterli olmayacaktır.Üst üste 7-8 kez basmanız gerekmektedir.

silinen-smsleri-geri-alma

Derleme numarasına basma işlemlerini tamamladıktan sonra Size geliştirici olduğunuza dair bir açıklama uyarı gelecektir.Biz daha önce yaptığımız için aşağıdaki uyarıyı aldık.

silinen-mesajlari-yeniden-yuklemek

Sıra geldi bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamaya.Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz Android Data Recovery programını çalıştırın ve USB kablo yardımı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

Açılan ekranda start butonuna basınız ve kurtarmak istediğiniz bölümleri seçiniz.Menüde telefon rehberi,mesajlar,fotoğraflar,whatsApp mesajları,video gibi işinize yarayacak birçok seçenek bulunmaktadır.Seçimleri yaptıktan sonra geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçip Recovery butonuna basarak geri getirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu