Android HaberleriBilim ve Teknoloji

HTC Desire 610 Lollipop Güncellemesi Almayacak

Tayvan menşeili akıllı telefon ürünleri tedarikçisi HTC tarafından gerçekleştirilen açıklamada HTC Desire 610 modelinin Google Android Lollipop 5.0 güncellemesi almayacağı değerlendirmesi gerçekleştirildi. Firma tarafından yapılan açıklama karşısında kullanıcılar tepki gösterirken HTC Desire 610 modelinin 1 GB sistem belleği ile çalışması sebebi ile bu güncellemeleri alamayacağı değerlendirmesi yapıldı.

Google Android Lollipop güncellemesi’nin Desire 610 modelinde test edildiği ve test sonuçlarında 1 GB sistem belleği olan cihazda bazı teknik sorunlar yaşandığı bu sebeple kullanıcıları bu sorunlarla karşı karşıya bırakmamak adına modelin HTC tarafından güncellemeye kapalı tutulacağı belirtildi.

HTC tarafından diğer modellere ilişkin güncelleme alıp almayacağı ile ilgili bir açıklama yapılmazken, konuyu yorumlayan teknoloji meraklıları HTC tarafından geliştirilen Desire 700, Desire 510, Desire 816G ve Desire 620 modellerinin de Lollipop güncellemesi alamayacağını ifade ediyor.

4.7″ ekran büyüklüğüne sahip Desire 610 modelinin 540*960 piksel çözünürlükte olduğu, 1 GB sistem belleğinin yanı sıra 8 GB veri depolama alanına sahip olduğu değerlendirmesi yapılırken Qualcomm tarafından geliştirilen dört çekirdekli işlemci ve Adreno 305 grafik işlemcisi ile satışa sunulduğu ifade ediliyor. Cihazın Android 4.4.2 KitKat ile piyasaya sürüldüğü ve 2.040mAh bataryaya sahip olduğu belirtilirken arka yüzünde 8 MP kamera ve ön yüzünde ise 1.3 MP kamerasının bulunduğu ifade ediliyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu