Google Pixel – Google Pixel XL Karşılaştırması

XL arasındaki farkların neler olduğunu merak ediyorsanız bu yazımız tam size göredir.

google-pixel-ile-pixel-xl-farki

Google’ın yeni iki modeli Pixel ve modelleri resmi olarak tanıtıldı.Teknoloji tutkunları bu iki modelin tanıtılmasını sabırsızlıkla bekledi.Nexux serilerinin yerine artık Pixel adıyla devam edecek olan Google’ın bu yeni modellerin Türkiye’ye ne zaman geleceği resmi olarak açıklanmadı fakat gelir gelmez ilgi göreceğine hiç şüphe yok.Bu modellerin en dikkat çeken tarafı ise kamerası ve performansının çok iyi olmasıdır.Türkiye’ye geldikten sonra bu iki model arasında kalanlar ilk olarak farkların neler olduğunu merak edecektir.Teknoscrool.com olarak farkları size yazmak istedik.

İlk olarak Google Pixel ile Pixel XL arasında ekran boyutu farkı bulunmaktadır.

Pixel modeli 5 inçlik 441 Piksel yoğunluna sahip bir ekranı bulunmaktadır.Pixel XL modeliinde ise 5.5 inçlik 534 Piksel yoğunluğuna sahip bir ekranı bulunmaktadır.Haliyle ekranı büyük olan telefonun batarya kapasiteside büyük ollmak zorundadır.Pixel modelinde 2770 mAh’lık batarya bulunurken Pixel XL’ta 3450 mAh’lık batarya yer almaktadır.Batarya ve ekran büyük olduğu için mecburen telefon ağırlığıda değişmektedir.Pixel modeli 143 Gram ağırlığına sahipken Pixel modeli 168 Gram ağırlığına sahiptir.

Yukarıda yazdığımız farklılıklar haricinde başka hiçbir değişiklik yoktur.Kamera özellikleri,işlemci gücü,4.5G teknolojisi v.s. v.s. aklınıza gelen herşey aynı olduğunu belirtmek isteriz.

Adından da anlaşıldığı gibi XL modeli,büyük ekranlı akıllı telefon severlere hitap etmektedir.

Google Pixel ile Pixel XL modelleri hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir