Bilim ve Teknoloji

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ekran değişim fiyatı

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ekran kırıldı ne yapamalıyım sorularının gelmemesini istiyoruz.İlk olarak Mart ayında tanıtılan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefon modelleri, tüm dünyayla aynı anda geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışa sunuldu.

galaxy s8 ve plus ekran fiyatı

Hem teknoloji mağazalarından, hem de Samsung’un resmi internet sitesinden alabileceğiniz ürünlerinde maalesef ilk günlerden bazı sorunlar yaşandı. ‘Kırmızı ekran sorunu’ olarak dile getirilen durum, bazen ayarlardan düzelmiyor ve telefonunu ekranını değiştirmek gerekiyor. Peki Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ekran değişim fiyatı ne durumda? Samsung Galaxy S8 ekran değişim fiyatı ne kadar?

Her ne kadar Samsung kırmızı ekran sorununun yaygın olmadığını dile getirse de, eminiz ki ilerleyen dönemlerde pek çok kişi ekran değişimine gidecek. Maalesef bu telefon henüz çok yeni olduğu için fiyat olarak elimizde çok fazla bilgi yok fakat telefonun en masraflı kısımlarından birisi ekran değişimi. Öncelikle ürünlerin ortalama Türkiye satış fiyatlarına bakalım;

Samsung Galaxy S7: 2500 TL

Samsung Galaxy S7 Edge: 3100 TL

Samsung Galaxy S8: 4000 TL

Samsung Galaxy S8 Plus: 4500 TL

Görüldüğü gibi S7-S7 Edge ve S8-S8 Plus modelleri arasında yaklaşık 500 TL’Lik bir fiyat farkı mevcut. Şu anda piyasada ortalama Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ekran tamir işlemi 350-450 TL arası yapılmakta. Ön cam tamir işlemine telefoncular genelde 6 ay garanti verse de, elbette bu yeni takılan bir cam kadar etkili olmuyor. Galaxy S7 modelinde yeni bir LCD ekran takmak isterseniz de, ortalama 1000-1500 TL arası bir bedeli gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii bu S7 Edge modellerinde ufak da olsa artış gösteriyor.

Dediğimiz gibi şu anda Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ekran değişim fiyatları hakkında net bilgimiz yok ama Samsung Galaxy S7 serisindeki fiyatlara baktığımızda, Galaxy S8 serisinde biraz artış olacağını tahmin edebiliriz. Dolayısıyla, Galaxy S8 serisi telefonlarınızda ekran değişimi yapmak isterseniz, en azından 1500 TL’yi gözden çıkarmanız gerekeceğini varsayabiliriz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, Samsung, Galaxy S8 serisini çıkardıktan sonra fiyat politikasında değişime gitti ve modellerinde 500 TL civarında bir indirim yaptı.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu