Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 Active Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy S6 Active Özellikleri dikkat çekiyor.

s6 active fotoğrafları

Samsung akıllı telefon modellerinin arasına son olarak galaxy s6 ve galaxy s6 edge modellerini çıkarmıştı. Şimdi bu iki telefon kadar üstün donanımlı ve sağlamlığı ile Galaxy S6 active samsung’un yeni amiral gemisi modeli oldu. Zorlu koşullarda çalışan,telefonu devamlı düşüren v.s. kısacası telefonu tabiri caizse hor kullananlar için üretilmiş diyebiliriz. Neden bunu dediğimizi galaxy s6 active özelliklerini okuduktan sonra anlayacaksınız.

s6 active özellikleriGalaxy S6 active özellikleri

Galaxy S6 active IP68 sertifakası ile dayanıklılığı kanıtlanmıştır. Su ve toza karşı direnç göstermeyi ispatlamış bir telefondur. 1.5 derinlikte tam 30 dakika boyunca telefona su kaçmıyor.Yanlış duymadınız tam 30 dakika su geçirmiyor. Tasarım olarak baktığımzıda alışıa gelmişin dışında bir tasarımı bulunmaktadır. Köşeli kenar yapıları telefona daha bir agresif görüntü yaratmış diyebiliriz.Tek parçadan oluşan gövde yapısı ile telefonun arkası çıkmamaktadır.Yani telefonun bataryası değiştirilmemektedir.Metal yerine plastik tercih etmesi çizilme ve düşmelere karşı daha iyi direnç sağlamaktadır.

Galaxy S6 active kaç çekirdekligalay s6 active

Galaxy S6 active dört çekirdekli 1.5 GHZ hızında cortex A53 ve dört çekirdekli 2.1 Ghz hızında çalışan Cortex A57 işlemcisi bulunmaktadır. Toplamda 8 çekirdekli işlemcisi ile güçlü bir donanıma sahip diyebiliriz. Ayrıca Kaç RAM’i var diyorsanız bu sorunun cevabı 3 GB’dır.

Galaxy S6 active micro SD kart takılıyor mu?

Bu üstün donanımlı telefona malesef microSD kart takılamamaktadır. 32 GB’lık depolama hafızasını iyi kullanmanızı öneriyoruz.

S6 Active ekranı kaç inç diyorsanıza detaylarına baktığımızda ise 5.1 inçlik 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip olan Super AMOLED ekranı yer almaktadır.

S6 Active PPİ değeri kaç

Bu telefondaki ppi değei tam olarak 576’dır. Galaxy S6 edge ile aynı çözünürlüğe denk bir telefon olduğunu kanıtladı.

s6 active suya dayanıklıGalaxy S6 active kamerası kaç megapiksel

Galaxy S6 active arka kamerası 16 megapikseldir. Ön kamerası ise 5 megapiksel‘dir.

Galaxy S6 Active bataryası ilede dikkat çekmektedir.3500 mAh‘lık bataryası ile uzun bir kullanım hedefliyor. 5.0.2 android sürümü ile gelecek ve diğer donanımları Galaxy S6 ile aynıdır.

Galaxy S6 active telefonu fiyatı ne kadar ?

Fiyat konusunda herhangi bir netlik yok.Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine bile kesin değildir.Ama ortalama bu telefonun fiyatı 2700-3000 TL arasında olacağı kesin gibi gözükmektedir.

GALAXY S6 ACTİVE FOTOĞRAFLARI

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu