Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 8 ile Galaxy S9 Plus farkları (Beyin yakmadan karşılaştırma)

Samsung Galaxy Note 8 ile Galaxy S9 Plus özellik farkları için size ufaktan bilgilendirmek istedik.

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 modelini tanıtmıştı. Bu iki yeni amiral gemisi model teknik özellikleri ile çok beğenildi. Bir ziyaretçimiz bize mail atarak Samsung galaxy Note 8 ile Galaxy S9 Plus arasındaki farkları yazmamızı istemiştir.  Sadece özellik karşılaştırması değil, fikirlerimizide iletmemizi istemiştir.

Aslında Bu iki telefonu karşılaştırmak tam doğru değil diyebiliriz. Note serisi telefonlar diğerlerinden farklı olarak S Pen kalemi bulunmaktadır. Ama biz yinede karşılaştırmak istedik.

Her iki telefonda büyük bir ekran bulunmaktadır. Note 8’de 6.3 inçlik oldukça dev bir ekran yer alıyor. Galaxy S9 Plus ise 6.2 inçlik bir ekrana sahiptir.  Aralarında sadece 0.1 inçlik fark bulunuyor ve bu fark sizin dikkatinizi bile çekmeyecektir. Ekran özelliklerine devam edelim. Note 8’de 521 PPI, S9 Plus 531 PPI, Note 8 ekran/Gövde oranı yüzde 82.87, Galaxy S9 Plus ise yüzde 83.61’dir.

Batarya kapasitesine baktığımızda da Galaxy Note 8 ‘de 3300 mAh’lık bir batarya, Galaxy S9 Plus ise 3500 mAh’lık güçlü bir bataryaya sahiptir.

Hız konusunda ise Galaxy Note 8,  2.3 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Samsung Exynos 9 Octa 6 GB RAM, Galaxy S9 Plus ise 2.8 GHz hızında çalışan 6 GB RAM’li Samsung Exynos 9 chipset bulunuyor.

Şimdi içinizden diyorsunuz ki yeter artık çok uzattın aklımızda tutamıyoruz. Bu seslerin geldiğini hissettiğimiz için fazla beyin yakmadan tablo olarak göstermek istedik.

[table id=10 /]

Sonuç olarak baktığımızda Galaxy S9 Plus normal olarak her türlü yönden üstün gelmektedir. Arasındaki fark eğer sizi dokunmuyorsa kesinlikle S9 Plus’dan yana tercihinizi yapınız.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu