Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Android Telefonun Ses Kalitesini Artırmak

Her ne kadar Apple’ın iOS işletim sistemi ciddi anlamda tercih edilse de, pazarın geneline baktığımızda Android yelpazesi çok daha geniş ve onlarca farklı marka, modellerinde Android kullanıyor.

Android telefonun ses kalitesini arttırmak merak edilen bir konuyken, bu cihazların hepsinde aynı ses özellikleri bulunmuyor ve modellere göre değişiklik gösteriyorlar. Ses kalitesinde değişiklik için bir mod yüklemek gerekirken, ondan önce mutlaka TWRP Recovery kurun ve telefona root yapın.

Android ses kalitesi nasıl arttırılır?

Cihazınızın ses kalitesinde değişiklik yapmak ve geliştirmek için UltraM8s tarafından geliştirilen Ainur NERO adlı modu buradan https://www.mediafire.com/?lea5bm5mj21g2i5 indirin. Telefonda hâli hazırda yer alan ses dosyasını kaldıran ve mevcut yazılımda varsayılan olarak geçen mod, böylece yüksek kaliteli ses sağlıyor.

Kurulum için indirdiğiniz dosyayı telefonunuza atın, cihazı kapatarak recovery modunda açın. Ardından ana TWRP menüsünden Install seçeneğine girerek buradan Ainur NERO’yu kullanın. Artık telefonunuzun işletim sistemindeki ses ayarları baştan sona değişecek ve daha gelişmiş ses deneyimi sunacak.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir