Bilim ve Teknoloji

Android Telefonu Virüsten Koruma Yöntemleri neler?

Android Telefonu Virüsten Koruma Yöntemleri

virüs

Android telefonlar bilgisayara benzediği için her yerden virüs almaya açık cihazlardır. İndirilen onca uygulama ve oyun telefonunuza virüs girmesine neden olabilir.

Cihazınızı virüslerden koruyabilmek için; Ayarlar- Güvenlik- Bilinmeyen Kaynaklar butonunu aktif hale getirin. Google Play haricindeki yerlerden telefonunuza herhangi bir apk indirme olayını engellemiş olacaksınız.

Android cihazlarınızı vürüslerden tam olarak koruyabilmek için cihazınıza antivirüs koruma programı yüklemelisiniz. Android cihazınız için yükeleyebileceğiniz en iyi antivirüs uygulamalarından biri; CM Security uygulamasıdır. Kendi alanında en başarılı uygulamalardan biri olan CM Security uygulaması ile beraber, dilediğiniz uygulamaları şifreleme işleminide gerçekleştirebilirsiniz. CM Security uygulamasıyla cihazınızda virüs taramasıda yapabiliyorsunuz.

Diğer bir başarılı antivirüs uygulaması ise 360 Security uygulamasıdır. Cihazınızı virüslerden koruduğu gibi uygulama aynı zamanda cihazınızı temizleyerek hızlanmasını sağlıyor. Google Play Store’dan antivürüs programlarını kolay şekilde indirip kurabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu