Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

4000 TL altı Kavisli (Curved) televizyonlar

Bu yazımızda sizlere 4000 TL altında alabileceğiniz Curved yani kavisli LED TV’lerden bahsetmek istiyoruz.

Televizyon dünyası aynı akıllı telefon camiası gibi her çeşit cebe uygun modelleri bulunmaktadır. Kavisli ekranlı bir televizyon almak istiyorsanız ve çok fazla para vermek istemiyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır. Aşağıda yazan modeller tamamen bizim kendi aramamıza göre bulup yazdığımız modellerdir. Yani bize göre en ucuz curved TV modelleridir.

1.Model Sunny SN55CRE88 Ultra HD (4K)

Bu televizyonda LED ekran teknolojisi kullanılmaktadır. 55 inç yani 140 cm ekran büyüklüğü bulunuyor. Dahili HD uydu alıcısı ve Smart TV özelliği olması ayrı bir renk katmaktadır. 3 Adet USB, Wi-Fi bağlantısı, 3 adet HDMI girişi, PC girişi ve uydu anten girişi ile oldukça tatmin edici seviyededir. 2017 yılında piyasaya çıkan Sunny Curved TV 3349 TL’den satılmaktadır.

2.Model Axen AX55CRE88 Ultra HD

Bu Curved TV LED ekran teknolojisi bulunuyor. 55 inç ekran boyutu ve ULTRA HD 4K ekran çözünürlüğü ile oldukça keyifli bir izlenim sağlamayı hedeflemektedir.

Dahili HD uydu alıcı
Wi-Fi
3 adet USB girişi
3 adet HDMI girişi
PC girişi
Uydu anten girişi
Smart TV

2018 yılında piyasaya çıkan Axen Curved TV fiyatı 3500 TL’dir.

3.Model Samsung 49NU7500 Ultra HD

Bu modelde 49 inçlik bir ekran bulunmaktadır. LED TV teknolojisi ve Ultra HD ekranı ile keyifli bir izlenim hedeflemektedir. Bu televizyonun diğer televizyonlardan farklı olarak HDR özelliği bulunmaktadır. Peki HDR nedir?

HDR görüntü siyahları daha siyah, beyazları daha beyaz gibi birçok rengi yakından daha net göstermektedir. Tabi HDR özelliği olduğu için bütün kanalları daha iyi izleyemiyeceksiniz. İleride HDR destekli yayınlar başladığı zaman bu televizyon destekleyecektir.

Dahili HD uydu alıcı,
Wi-Fi
Ethernet girişi
2 adet USB girişi
3 adet HDMI girişi
Smart TV,
Uygulama yükleyebilme

Samsung 49NU7500 televizyonu 3999 TL’den satılmaktadır.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir