Araba Haberleri

2017 Opel Insignia Grand Sport Yorumları

Opel Insignia Grand Sport 2017 kullanıcıların en çok merak ettiği araçlarında başında gelmeye başladı.

insignia sport

Özellikle son zamanlarda ürettiği spor arabalar ile piyasalarda oldukça tutulan markaların başında gelmeye başlayan Opel’in yeni İnsignia’da ne gibi değişiklikler yaptığını buradan açıklamak istiyoruz.

Opel’in uzun zamandır en çok tutulan araç modellerinden olan Vectra’nın devamı niteliğinde karşımıza çıkan Opel Insignia seri üretimini 2008 yılından itibaren başladı. Firmanın araçları arasında oturaklı yapısı ile oldukça fazla tercih edilen bu aracın yeni modelinde değişen kasanın detaylarını sizlere verelim.

Opel Insignia Grand Sport 2017’de ne gibi değişiklikler var?

İlk olarak aracın dış hat çizgilerinde ciddi değişiklikler yapan Opel firmasının Opel Insignia modelinde göze çarpan ilk detayın aracın kapısında buluna çizgilerin ters L halinde arka kapıya doğru olması. Burada tampon ve ızgara kısımlarında da ciddi değişiklikler yapan Opel’in bu aracı yeni kasası ile birlikte dikkat çeken araçların başında gelmeye başladı.

Aracın boyutlarında da farklı bir görsel ile karşımıza çıkan Opel Insignia’nın özelikle boyutlarında biraz daha küçülmeye gitmesi aracın hoş bir görüntüye kavuşmasını sağladı. Yükseklik boyutlarında araçlarını 29 mm ebadında biraz daha yere yakın firmanın araçta bulunan hatları da daha belirgin yapması şık bir görüntü kazandırdı. Ancak yükseklik boyutlarında azalmaya giden firma uzunlukta aracı 11 mm boyutlarında uzatarak biraz daha uzun bir araç yapısı ile karşımıza çıkıyor. Aracın ağırlığı konusunda araca 175 Kg hafiflik kazandıran firmanın performansta nasıl bir sunuş yapacağı ise gerçekten merak konusu oldu.

İç hacim kısımlarında da kullanıcılarına rahat bir kullanım alanı sunmak için bagajı ve iç hacmini geniş tuttuğu Opel Insignia 2017 modelinin rahat bir kullanım yaratması bekleniyor. İçyapısında kullanılan malzemelerde de oldukça şık ve kaliteli ürünler tercih eden Opel burada aracın şık bir görüntüde olmasını bizlere sundu.

Opel Insignia 2017 modelinde kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik ise ön ve arka koltuklarda bulunan ısıtma. Aracın dolu bir özelikte olmasını sağlayan bu ısıtma özelliği oldukça dikkat çekici. Opel Insignia 2017 aracının resmi tanıtımı yapıldı ve karşımıza çıkacak olan ilk 3 aracın Hollanda , Almanya ve Danimarka ülkelerinde tanıtıma sunulacağı açıklandı.

2008’de üretime başladığı Opel Insignia modelinin yeni kasası için yapılan yatırım rakamının 500 Milyon Dolardan fazla olması Opel firmasının bu araçtan olan beklentilerinin artmasına neden oldu. Firmanın 1 Milyona yakın sattığı bir araç olma özelliğini taşıyan bu modelden beklentisi çok fazla. Çünkü firmanın segment olarak karşımıza sunduğu bu araçta bulunan özelikler üst sınıf araçlar arasında yer almasına neden olacaktır.

Üretimine başlanan Opel Insignia Grand Sport 2017 model aracın ilk olarak üretilen motor seçeneği 2.0 Motor olarak karşımıza çıktı. Dizel motor seçeneği ile üretimi başlanan bu aracın yakın zamanda benzinli olan motorları da kullanıcıların hizmetine sunulacak. 2.0 motor gücüne sahip olan bu aracın 170 beygir gücüne bulunan motor hacmi aracın son derece seri bir performans sunacağını bizlere hissettirecek gibi duruyor.

2017 yılının yaz aylarına doğru satışa sunulması beklenen Opel Insignia Grand Sport 2017 modelinin teknik özellikleri açıklandıktan sonra sizler ile paylaşmak istiyoruz. Ancak sizlere firmanın 2009 yılında ürettiği Opel Insignia 2.0 Turbo Sport aracının özelliklerinden yola çıkarak gelmesi olan teknik özellikleri buradan açıklamak istiyoruz.

Opel Insignia 2.0 Turbo Sport

2009 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan bu aracın segment olarak D kategorisinde üretildiğini belirtmek istiyoruz. Yeni gelecek olan bu araçta yine D segment olarak kullanıcıların hizmetine sunulacak.

7 ileri vites teknolojisi kullanılması beklene aracın yakıt konusunda ise sunacağı performansın motoruna göre başarılı bir tüketim ile gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl üretimi yapılan Opel Insignia 2.0 motorunda kullanıcılarına şehir içinde 14.2 Litrelik oldukça yüksek bir yakıt performansı sunan bu aracın bu sefer yakıt konusunda 10 litre civarında bir tüketim gerçekleştirmesi bekleniyor. Şehir dışı kullanımlarda ise 7 litrelik performansının bu sefer 5 Litre civarına düşmesi beklenirken bu rakamların beklenen rakamlar olduğunu belirtmek istiyoruz.

Aracın 175 Kg hafiflemesinden sonra 0’dan 100 Km’ye çıkış süresi eski modellerinde 7.8 saniye iken bu araçta 7 saniye veya altında bir sürede 100 km’ye çıkması bekleniyor. Performans açısından kullanıcılarını tatmin etmesi beklenen bu aracın Tork değeri ise 350 NM ile 400 NM arasında olacak gibi duruyor. Sedan 4 kapı ile üretilecek aracın üretiminin başlamasından sonra bakalım kullanıcıların bu araca olan talepleri ne şekilde olacak merak konusu olmaya başladı.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu