Android Haberleri

Android Disk Temizleme Nasıl Yapılır

Android Disk Temizleme Nasıl Yapılır

android disk temizleme

Android kullanıcıları cihazlarına sürekli program yüklerken eskilerini kaldırmayı es geçtikleri için bir süre sonra onlarca uygulama birikir. Android’de yer alan uygulamaları kaldırmak cihazınızın hız olarak daha verimli hale gelmesini sağlar. Disk temizleme işlemini belli aralıklarla yaparak performansını artırmanız gerekmektedir.

Bunun için öncelikle Ayarlar kısmına giderek Uygulamalar menüsünü açın. Bu menüyü açtığınızda karşısınızdalistelerin yer aldığını göreceksiniz. Bir uygulama belirleyerek üstüne tıklayın ve silmek istediğiniz uygulama için Kaldır butonuna tıklayın.

Bazı uygulamalar çok uzun zaman kullanıldıklarında veri birikimi yaparak telefonunuzu yavaşlatabilirler. Bu durumun önüne geçmek için uygulamanın üstüne tıklayın ve menüde bulunan Önbelleği temizle ile Verileri sil kısımlarını kullanarak birikmiş verileri temizleyin. Uygulamalarınız çok mühimse bu seçeneği kullanmayın. Bu işlem kaydedilen uygulama ayarlarının sıfırlanmasına neden olabilir.

Diğer bir yöntem ise; gereksiz gördüğünüz uygulamalar için bir uygulama kullanmak. Google Play Store mağazasından indirebileceğiniz Clean master uygulamasıyla birlikte gereksiz uygulamaları anında silip cihazınızı daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu