Whatsapp,Galeri ve Mesajlara nasıl şifre konulur?

İstediğiniz uygulamalara nasıl şifre konulur?

whatsapp,galeri şifre koyma

Akıllı telefon kullanıcıları telefonlarının güvenliğini her zaman üst seviyede tutmak istemektedir.Özellikle kalabılık bir ortamda çalışıyorda yada kalabalık bir aile içerisinde yaşıyorsa istemediği kişilerin telefonunu kurcalanmasını istememektedir.Akıllı telefonlarda whatsapp,mesajlar ve galeri bölümlerine şifre koyma özelliği  bulunmamaktadır.Bunun için mecburen yan bir uygulama kullanmak zorundasınız.Teknoscrool olarak önereceğimiz bu program en çok tercih edilen güvenlik uygulamasıdır.Applock uygulaması istediğiniz bölümlere şifre ve desen kilidi koyabiliyorsunuz.Bu uygulama ile galeri,mesajlar ve whatsapp’ınıza istemediğiniz kişiler girip çıkamıyacaktır.

AppLock nasıl kurulur?

İlk olarak telefonunuzdan Google Play Store uygulamasına giriş yapınız.Arama bölümün ” Applock ” yazın ve arayın.

Uygulamayı bulduktan sonra kurun ve çalıştırın.

Uygulamayı ilk açtığınızda size bir şifre soracaktır.Bu şifreniz hatırlanabilir olmasına dikkat ediniz.

Şifrenizi unutmanız ihtimali üzerinde uygulama size güvenlik ve teyit için e-mail adersi soracaktır.Her zaman e-mail adersi vermeniz gerekmiyor fakat bizim önerimiz vermenizden yanadır.

Program açıldığında karşınıza şifre koyabileceğiniz uygulamalar çıkacaktır.Hepsini şifrele seçeneğini işaretlemeyin.Neden derseniz her bir uygulamaya girerken şifre girmek insanı sıkar ve uğraştırıcı olacaktır.istediğiniz uygulamaları seçin ve kilit açma deseni çizin. Bu sizin yeni şifreniz olacak. Aynı zamanda cihazda uygulama kurulup kaldırılması gibi özellikleri de bu uygulama sayesinde engelleyebilirsiniz.

Aynı zamanda uygulama da zaman kilidi, konum kilidi gibi farklı seçenekler yer alıyor. Bunların arasından size en uygun olanı uygulayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir