Çocuklarda topallama Geçici sinovit (eklem nezlesi) 24 gün sürdü

(eklem nezlesi)

topallama

Sizlere faydası olacak bir yazı paylaşmak istedik.Başımıza gelen çocuklarda topallama ile başlayan geçici sinovit yani eklem nezlesinin geçme sürecini yazmak istedik.

İlk olarak şunu söyleyelim bu hastalığın geçici olduğunu belirtelim.

Bir sabah kalktığımda 4 yaşındaki oğlumuzun sağ bacağını topallayarak yürüdüğünü fark ettik.Bu bizi çok korkkutmuştu.Eminim bu hastalığı yaşayanlar çok iyi anlar.Neyse hemen hastaneye götürdük, çocuk doktoru tam kan tahlili istedi.Kan sonuçlarında her şey normal çıktı.Bu geçici sinovitte genellikle kan sonuçları normal olarak gözüküyor fakat topallamaya devam ediyor.Doktor sonuçlara göre herhangi bir ilaç yada antibiyotik vermedi.Doktorun anlattığına göre geçici sinovitin en büyük sebeblerinden bir tanesi ise 1-2 hafta öncesinde çocuğun geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu bağlı olarak bu hastalık yaşanıyormuş.

Detaylı bir açıklama yaptığında da eklem yerlerinde karakol görevi gören yerler olduğunu ve bu geçici sinovit mikropları vucüdün yararlı bir organizması şekline girerek vucüdü kandırıyor ve eklem yerine tutunuyor.Buda çocuğun sekerek yürümesine neden oluyormuş.

Bu hastalık ile hiç yürüyemeyen bile olabiliyormuş.Bizde ise sadece çocuk sabahları kalktığında topallıyor sonra geçiyor.Akşama kadar koşuyor geziyor gece yatıyor sabah kalkıyor tekrar topallıyor.Bir kaç geçer dedik ve internette ne var ne yok araştırdık.İnternette yazdığına göre 10 gün sürebiliyormuş.Bizim 10 günü geçtiğinde tekrar doktora gittik.Bu sefer ultrason ve röntgen çektirdik bütün sonuçlar nomal çıktı. Ortapedi doktoru bu süreçte ateş düşürücü ilaçlar kullanmamızı söyledi.Antiboyotiğin bu hastalıkta işe yaramadığı ve beklemekten başka çare olmadığını iletti.

Biz bu süreçte ateş düşürücü ilaçlar kullandık ve tam 24 gün süren bir geçici sinovit ile karşılaştık.Bu hastalık tekrarlayabiliyormuş.İnşallah kimse yakalanmaz, yakalanırsada bir daha geçirmesinler.Çünkü bu süreç aileleri adeta yıkıyor.

Sonuç olarak adı üstünde geçici bir hastalık.Fakat en önemlisi bu hastalık başlamadan önce herhangi bir üst solunum yolu enfeksiyonu yada gribal enfeksiyonu geçirdi mi?

Eğer kafanızda takılan bir soru yada tedavi süreci hakkında sormak istedikleriniz olursa lütfen bize yorum olarak yazınız.Sizlere gerekli en iyi şekilde cevap vermeye çalışacağız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...
Teknoloji
Bilim ve Teknoloji Haberleri

45 Yorum

 1. Pingback: Geçici sinovit kaç gün sürer sorusuna yanıt tam 21 gün sürdü

 2. Recep korkmaz

  25 Aralık 2015 at 22:42

  Sizinle telefonlasabilir miyiz aynı durum oğlum da da var çok endiseluyiz

 3. Teknoloji

  Teknoloji

  26 Aralık 2015 at 15:14

  Recep Bey ile iletişime geçilmiştir.

 4. Kürşat

  27 Ekim 2016 at 14:57

  Allah sizden razı olsun, aynı süreçten geçiyoruz 10 gün oldu, sabah uyandığında yarım saat topallıyor sonra normal gitmediğim hekim kalmadı

 5. Teknoloji

  Teknoloji

  27 Ekim 2016 at 21:14

  Kürşat bey ilerleyen günlerdeki sonucu bize bildirirseniz çok memnun oluruz.

 6. Ruhi

  15 Kasım 2016 at 14:54

  Ben ruhi ayni hastaliga oglumda yakalandi acile goturduk kan idrar ve radyolaji normal cikti sonra ozel hstanede ortapediye goturduk mr istedi ve mr da eklem etrafindaki sivi cogaldigini ve istirahat ve ağrı kesici ateş düşürücü (gunde 3 defa 1olcek) 2 hafta sonra tekrar mr istedi mr a gerek varmi ultraso la hastaligin bitip bitmedigi kontrol edilebilirmi

 7. Teknoloji

  Teknoloji

  15 Kasım 2016 at 15:42

  Ruhi bey geçmiş olsun.Panik yapmanıza gerek yok diyebilirim.Doktorunuz en iyisini bildiği için dediklerini yapınız.Hastalığınızın kaç gün süreceğini bize yorum yazarak iletirseniz çok memnun oluruz.

 8. halil

  23 Aralık 2016 at 11:22

  Ayni dert benim kizdada var. 2 hafta oldu gecmedi dediginiz gibi sabahlari genellikle agri oluyor.tahlilleri normal. ates agri sislik yok ortapediye goturdum mr cektirdik kalcada sıvı birikintisi var 2 haftadir ağrı kesici ateş düşürücü kullaniyoz.agrilari azaldi sabahlari biraz oluyo ama hala tam olarak gecmedi. psikolojimiz bozuldu resmen.

 9. Teknoloji

  Teknoloji

  24 Aralık 2016 at 13:57

  merhabalar halil bey,

  info@teknoscrool.com‘dan her türlü sorularınıza hemen yanıt verebiliriz.

 10. Kubilay

  10 Ocak 2017 at 13:28

  4 yaşında oğlum 5-6 gün kadar yüksek ateş problemi yaşadı ateşin 3. gününde şurup antibiyotiğin dozunun yetersizliğine karar verildi ve dozu arttırıldı. Ateşin geçmesini takibeden ilk günlerde ördek (penguen) gibi yürümeye başladı bir hafta sonrasında bariz topallama, gece uykudan uyanmalar yaşandı, sabah yere basmak kstemiyor ağrılarını söylüyor tüm gün topallıyor, öğlen uykusundan kalkınca yine ağrılarından bahsediyordu, çocuk doktorumuz bunun 7-10gün süreceğini ağrı olduğunda ağrı kesici ateş düşürücü şurup vermemizi söyledi ancak 12. gününde topallama geçmeyince çocuk doktorumuzun tavsiyesi ile ortopediye gittik, kan testi yapıldı Crp ve sedimentasyon yüksek wbc (normal çıktı) mutlaka mr yapılması istendi açıkçası mr da çocuk durmayacağı için narkoz gerekecekti 2-3 daha bekleyerek başka doktora gitmeye karar verdik (blr kaç radyolog tanıdığımız ultrasound ve röntgen yeterli mr’a gerek yok demişti) ataşehirde doç.dr ortopedist bir bey’e gittik öylede oldu röntgen temizçıktı, ultrasounda da eklemde bir sıvı birikmesi gözlemlenmedi, aslına bakılırsa ağrı kesici ağrı oldugunda değil düzenli kullanılsa tedavi gerceklesim simdiye iyilesecegi söylendi bir 10 gün ağrı kesici reçe etti 10 gün ve 1 ay sonra kontrol tavsiye ettti, gözlemlediğim aslında 12.günden sonra biraz ağrılar azmıştı ama topallama devam ediyordu, şuan 16+gündeyiz topallama ve ağrı devam 10 gün ilaç kullanımımız geçici sinovit veya bir tip artrit olarak teşhis konuldu. Benzer sorunu yaşayanlara umarım ışık tutar, topallama, gece ağrı ile uykudan uyanma, uyanınca ağrı varsa 7-10 gün geçirmeden bir oetopediste gidiniz, özellikle son bir hafta stresten hiç uyuyamadım, umarım sizlere fikir verebilmişimdir.(ilaç benim durumuma özgü bir ilaçtı kendi doktorunuzun önerisi olmadan bu ilacı kullanmayın cok daha ciddi bir problemi ağrı kesici ile maskelemiş olmayın, teşhis sonrası dogru ilaç kullanımı) Bu başlığı bulupta okumak zorunda kalan herkese büyük geçmiş olsun, hastalığımızın 3. haftasının bitiminde sizlere buradan güzel haberler yazabilmek dileğiyle.

 11. Teknoloji

  Teknoloji

  10 Ocak 2017 at 18:19

  Çok teşekkür ederiz Kubilay bey,

  Gelişmeleri bekliyoruz.Çok geçmiş olsun..

 12. Kubilay

  17 Ocak 2017 at 07:23

  4 yaşındaki oğlumun şuan topallamamasında 14 + 7. günündeyiz
  (İlk 14 gün – ağrı kesici sadece ağrı olduğunda akşam yatarken 1 kaşık verilmişti [Çocuk doktorunun önerisi ile])

  Son 7 günün ilk 3 günü 1,5 kaşık ağrı kesici ateş düşürücü 12 saatte bir verildi, geriye kalan günlerde 1 kaşık ağrı kesici 12saatte bire dönüldü. Ağrı kesici ateş düşürücü düzenli kullanmaya başlamamızın yaklaşık 3.günü (ama topallamamızın 14+3=17.günü) topallama %90 azaldı, hafif paytak yürümemiz kaldı, ağrı şikayeti günde birden çok kere iken, şuan ağır hareket yaptığında nadir bacağım ağrıyor diyor. Ancak bacakları halen güçsüz yere oturduğunda veya eğildiğinde halen geri kalkmakta güçlük çekiyor ancak zorlarsa bir şekilde kalkabiliyor. Bu arada dikkat çekici bir nokta kol ağrısı ve el ağrısı gibi gün içerisinde birden çok kere şikayetleri oluyor.(hatırlatmak gerekirse Röntgen ve ultrasonda birşey gözlemlenmemişti (sıvı birikimi vs.) geçici sinovit, artrit şüphesi ile ağrı kesici ateş düşürücü kullanımına ortopedist önerisi ile başlanmıştı.)

  Crp değerimiz 0,0-0,5 arasında olması gerekirken 1,36
  Sedimantasyon 1/2 saat 0-10 olması gerekirken 31
  Sedimantasyon 1 saat 0-20 olması gerekirken 87
  WBC 5,14-13,38 arasında olması gerekiyordu 10,02 ile bu aralık içerisindeydi.

  Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, çocuk yaş bilgisi ağrı kesici ateş düşürücüyü kaç gün ne doz ile kullandıklarını paylaşabilirler mi? (İlaç kullanımında iyileşme sürecinizi yine detaylı paylaşabilirseniz yol gösterici ve fikir verici olacaktır.)

  (Bu noktada 7-10 gün süren benzer sıkıntılarda ortopediste gidilmesi gerektiği ve doktor önerisi olmadan ilaç kullanılmaması gerektiğini önemle hatırlatmak isterim)

 13. Teknoloji

  Teknoloji

  17 Ocak 2017 at 10:56

  Çok geçmiş olsun kubilay bey. Hastalığınızın sürecini bizimle paylaşmanız çok güzel.Biz her sene bir kere gripten sonra kesin yakalanıyoruz.Artık doktorumuzda alıştığı için antibiyotik ile hemen geçiriyoruz.

 14. Kubilay

  17 Ocak 2017 at 11:48

  Mutlaka hastalıklar birbirinden farklıdır ancak henüz ibufen sorunumuzu %100 çözemedi ve gözlemlediğim süreç ortalamaların üzerinde, sizlerde kan değerleri, röntgen, ultrason sonuçları ne durumdaydı, kullandığınız ilaçlar (dozları) ve süreler hakkında bilgi verebilir misiniz? (İlaç ve durum tavsiyesini doktorum ile paylaşmak için danışıyorum)

 15. Teknoloji

  Teknoloji

  17 Ocak 2017 at 14:39

  Kubilay bey bizde ultrason,röntgen ve kan değerlerinde herhangi birşey çıkmıyor.Antibiyotik olarak sabit bir kullandığımız ilaç yok.Doktor o an boy ve kilosuna göre hafif bir antibiyotik yazıyor.

 16. Selin

  17 Ocak 2017 at 19:16

  Biz de iki hafta evvel büyük bir grip geçirdik. Acillerde sabahladık. Kızım 21 aylık. Hastalığımızın son günlerinde çok ağlamaya başladı ve arabasına koyduğumuzda susuyordu. Sonra anladık ki ayaklarını basmak istemiyor. Topallama değil, bir iki dk sonra yürümeyi bırakıp yere oturuyor. Bacakları halsiz gibi sanki öyle biri izlenim veriyor. 10 gün oldu, çocuk doktoru aynen geçici olabilir dedi ve ortopediste gitmemizi söyledi. Çocuk çok yıprandığı için bir hafta daha beklemek istiyoruz çünkü dra gitmekten psikolojisi bozuldu. Şişlik, morluk, ateş vb hiç bir başka emare yok. Peki sizler istirahat mi ettiriyorsunuz, yoksa yürütmeye mi çalışıyorsunuz? Masaj vb bacaklarına yapıyor musunuz? Acaba bugünlerde yaşadıklarımız aynı mikrop olabilir mi? Ortopedistleriniz benzer vakalarda artıştan bahsetti mi? Tşk

 17. Teknoloji

  Teknoloji

  17 Ocak 2017 at 20:33

  Selin hanım geçmiş olsun..

  Kesinlikle bir çocuk doktoruna gidin.Bu konular ihmale gelmez..Süreci bize devamlı bildirirseniz çok memnun oluruz.

 18. çiğdem

  18 Ocak 2017 at 13:07

  merhabalar oğlum 3 yaş 2 aylık 2 gündür birdenbire topallamaya ve bacağım ağrıyor demeye başladı.bugün önce çocuk doktoruna sonrada ortopediste götürdük.sağolsun ortopedistimiz sadece rontgen ve yürüyüşü öyle gösteriyor diyerek çocuğa perhiks tanısı koydu ve çocuğun bundan sonra aksayacağını söyledi.hemen o hastaneden başka bir hastaneye ortopediste gittik bu sefer bize geçici sinovit tanısı kondu ve geçeceği söylendi.ancak ben hala tedirginim ve ne yapacağımı bilemiyorum.burada yazılanları görünce olağan bir durum olduğunu anladım.umarım oğlumda biran evvel iyileşir….

 19. Teknoloji

  Teknoloji

  18 Ocak 2017 at 20:10

  Çok geçmiş olsun çiğdem hanım.İnşallah tez zamanda eski sağlığına kavuşur.

  Kış gelmesi ile farkettiyseniz birçok kişi bu konuda sıkıntılarını dile getirmektedir.Sizden oğlunuz hakkında gelişme sürecini bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

 20. Nursel

  19 Ocak 2017 at 15:38

  Merhaba benim kizim 17 aylik tam yilbasi sabahi kalktigimizda topallamaya basladigini farkettik.sag dizinde sislik vardi.hemen acile gittik bize de gecici snovit dediler.son bir ay oncesinde grip gecirmistik ona bagladilar.crpsi hafif yuksekti sonra normale indi .sonra 18 e cikti.bir cok dok tora gittik.tahlillerde hep gecici snovit dediler.en son bir doc.te gittik o da oyle dedi gecer gripten dedi .cocugum 18. Gununde hala topalliyor. Insallah benim kizim da iyilesir?

 21. Teknoloji

  Teknoloji

  19 Ocak 2017 at 17:51

  Geçmiş olsun nursel hanım,

  Süreci bize ara ara yazarsanız çok memnun oluruz.Sizin sadece sabahları mı sekiyor yoksa devamlı mı?

 22. Nursel

  24 Ocak 2017 at 20:48

  Biz 24. Gundeyiz hic duzelme olmadi ayagini sabah sert bi sekilde bi kasiyo hep aksama kadar oyle devam ediyo uykuda bazen rahatliyo gibi insallah duzeliriz

 23. Kubilay

  25 Ocak 2017 at 16:17

  Merhaba;

  Bizlerde şuan 24.+ günümüzdeyiz, topallama yerini sendelemeye bıraktı dün
  Prof Dr.’a gittik (daha önce gittiğimiz 4 doktorun 3’ünün hocası ve/veya son nokta gidilmesi gereken doktor olarak bize bildirdiği isimdi.)

  Geçici sinovit şuan için ön planda, röntgen ve ultrasoundata bir sıvı birikmesi vs gözlemlenmemişti.(15.gün önce fiziksel muayenede hareket kısıtı, ağrı ve sertleşme vardı.)

  Sedimantasyon 15 gün önceki kontrollerde 87’idi (50 üzeriyse üzerine yoğun düşülmesi işaret ediliyor.) hastalığımızın 4.haftasında 42’ye düştü.

  Crp 1,36’idi şuan 0,493 değerler bir miktar iyileşti ancak ibufen baskısı bırakıldığında ağrı olabiliyor diye ileri tetkikler yapılmak üzere Pro Dr.’a gittik, kendisi çok ilgili ve konusunda uzman.

  Topallamanın ve ağrının en yoğun olduğu zamanda 3.5-4 yaşındaki oğlum için çocuk doktorumuz ağrı olduğunda ağrı kesici ateş düşürücü demişti 15 gün bu şekilde kullandık, sonrasında ortopedist, ilk 3 gün 1,5 kaşık 12 saatte bir, sonra 7 gün 1 kaşık 12 saate bir ağrı kesici ateş düşürücü reçete etmişti, yine sorunlar bitmeyince son çare Özgür bey’i ziyaret ettik.

  Sorunumuzun 24.gününde Bey 1,5 kaşık ağrı kesici ateş düşürücü günde 4 kere şeklinde reçete etti (direk işaret etmese de ilk başlarda uygulanan dozun azlığından sürecin uzayabildiğini, şuan için geçici sinoviti düşündüğünü bildirdi.)

  *İlaç bilgilerimiz sadece mevcut tedaviyi karşılaştırmanız için, benzer sorunlar var ise mutlaka mutlaka doktora gidiniz, ağrı kesici ateş düşürücü ile sorunu hata ile baskılamayınız, özellike şişlik, ateş, döküntü olan hastalar mutlaka en kısa sürede imkanları var ise Özgür Bey’e (İstanbul Bahçelievler’de) veya bir çocuk ortopedistçisine konuyu iletmeli ve muayene olmalılar. (Panik olmayınız kötü ihtimalleri düşünmeyiniz ancak en kısa sürede kontrol ettiriniz, mümkün mertebe istirahat öneriliyor.)

  (Bilgi amaçlı ilaç dozu kullanım süresi ve çözüme ulaştığınız süreleri paylaşır mısınız? – ancak tekrar tekrar söylediğim gibi benzer sorunlarda lütfen burada gördüğünüz doz veya ilaçlar ile çözüm aramayınız.)

 24. Teknoloji

  Teknoloji

  25 Ocak 2017 at 19:29

  Kubilay bey hastalık sürecini bizimle paylaşmaya devam ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.Bu hastalığı anca yaşayanlar bilir ne olduğunu.Bu arada Kubilay bey yazınızın içinde bulunan ilaç ismi ve doktor ismini kaldırdığımızı belirteyim.Mecburen yapmak zorundayız.

  Benim oğlumun 24 gün sürdü.Son çare antibiyotik ile düzeldi.

 25. Kubilay

  26 Ocak 2017 at 15:24

  Ben sorunu yaşayanların, Çocuk Romatoloji Uzmanı ile görüşmelerini önemle öneririm.

 26. Kubilay

  26 Ocak 2017 at 15:49

  Benzer sorunu yaşayanlar çocuk romatoloji uzman’larından yardım alabilirler.

 27. nursel

  3 Şubat 2017 at 12:34

  arkadaslar biz 35.gunde istanbulda cocuk romatoloji prof beye gittik bize romatizma teshisi koydu emar tahlil yeni cikti insallah bugun tedavi hakkinda gorusmeye gitcez bizde crp hep normaldi o yuzden sakaryadaki doktorlar romatizma degildir dediler .bize vskit kaybettirdiler.boyle bisey basina gelen bence once cocuk romatolojiye gitmeli .vakit kaybetmemeli.suan ne bekliyor acikcasi bilkiyoz .rabbim cumle evlatlara sifa versin

 28. Selin

  3 Şubat 2017 at 23:04

  Biz de nörolojiye gittik. Testler istendi. Yanlış adreste miyiz acaba? Sizlerde nasıl teşhis konuldu, ilaç olarak ne verildi, rica etsem yazabilir misiniz? Tek fark, bizde şişlik olmadı hiç. Teşekkürler…

 29. Teknoloji

  Teknoloji

  4 Şubat 2017 at 09:38

  Çok geçmiş olsun Nursel hanım.ALLAH Şifa versin. Gelişmeleri bekliyoruz

 30. Teknoloji

  Teknoloji

  4 Şubat 2017 at 09:39

  Selin Hanım genellikle ilk olarak ortapedi bölümünden başlanıyor.

 31. Nursel

  4 Şubat 2017 at 17:37

  Merhaba arkadaslar bize romatizma teshisi koydu doktorumuz.ilerlemis dedi kortizonlu hap ve deri altina enjekte edilen igne verdi faydasi olup olmuyacagini gozlemliyecegiz dedi.Doktor hanim iyi bir cocuk profuna gidin bence o gerekeni yapar.sizinki norolojik te olabilir tabii. Ama bizim yaptigimiz gibi doktoro guvenip grip gecer demeyin .istanbuldaki yada ankaradaki proflar daha tecrubeli teshisinizi oralardakilerle bulabilirsiniz .cumlemize gecmis olsun rabbim evlatlarimiza sifa versin .?

 32. Teknoloji

  Teknoloji

  4 Şubat 2017 at 17:52

  Çok geçmiş olsun Nursel hanım,

  ALLAH yardımcınız olsun. Ara sıra keyfiniz iyi olduğunda gelişmelerden bahsederseniz çok memnun oluruz.Sizden de ALLAH razı olsun gelişmeleri bize yazdıkça birçok kişi daha bilinçli hale geliyor.

 33. Hulya

  4 Mart 2017 at 23:22

  Nursel hanim benim kizimda ayagi aksiyor gitmegim doktor kalmadi kan testi normal kirik yok cikik yok ama yururken aksiyor ve bacak ustunde hassas dokuda agri napacam sasirdim 10 gun oldu hala gecmedi

 34. Teknoloji

  Teknoloji

  5 Mart 2017 at 00:02

  Hülya hanım ilk olarak geçmiş olsun,

  Kızınız son 15 gün içinde grip tarzı hastalık geçirdi mi?

 35. Nursel

  6 Mart 2017 at 20:53

  Arkadaslar bizim sislik 2 ayi gecti baya indi ama hala tutukluk ve sislik var.bazen ayagi aciliyo igne ve kortizona devam ediyoruz rompatizma doktoruna devapm ediyoruz.bu hulya hanim ben sizin oncelikle cocuk romatizma doktoruna gitmenizi oneririm en azinda oyle bir ihtimali goz onunde bulundurmus olursunuz cocugunuza gerekirse bir an once tedaviye baslaamis olursunuz.cok gecmeden gidin baska doktorlarda oyalanmayin

 36. ilknur

  22 Mart 2017 at 08:11

  oğlum 15 gün kadar önce üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi.8 gün antibiyotik kullandık.rahatsızlığı geçti.ama 2,3 gündür ayaklarının altını kaşıyor sürekli.ayaklarının acıdığını söylüyor basmak istemiyor.bu sabah kalktığında da durum aynıydı.ayrıca yüzünün özellikle üst kısımlarına doğru hafif kırmızı benekler var.bir anlam veremedik.sık hastalanan bir çocuk değildir.oğlum 5,5 yaşında.ne yapacağımızı şaşırdık.yardımcı olursanız çok sevinirim

 37. Teknoloji

  Teknoloji

  22 Mart 2017 at 10:02

  İlknur hanım doktora danışmanızda fayda var. Ne desek sizi yanlış yönlendirmiş oluruz.

 38. Diğdem

  22 Mart 2017 at 21:50

  merhabalar
  Yiğenim sabah kalktığında yürüyemedi hiç 2-3 günde yürümeye basladı 1 hafta ateş düşürücü içtik şuan 18 günündeyiz ayagının üstüne tam basamıyo cocuk doktorumuz gecici sinovit dedi şuan beklemedeyiz ortopedi olarak önerceğiniz doktor varsa sevinirim.

 39. Zuhre

  2 Nisan 2017 at 21:58

  Benimde 5.bucuk yasinda oglum var bir hafta okdu aniden sag ayaginin ustune basmamaya basladi sanki ayak boyu uzamisti diger ayaginin yanina getiremiyordu cok aksamaya basladi cocuk dr ortapetistte gittik film ve kan tahlilinyapildi gecici sinavit uzerinde yogunlastilar yurumeye basladi ama dikkatli bakinca hala aksama var bugun birkac defa dizini ve uyluk kemiginin orasini gosterek agriyor dedi cok uzucu bir durim insallah butun cocuklar saglikla buyurler

 40. Teknoloji

  Teknoloji

  3 Nisan 2017 at 15:40

  Geçmiş olsun zuhre hanım;

  İlerleyen günlerde durumunuz hakkında bize bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz.Sizin gibi birçok kişi bu sayfayı takip etmektedir.

 41. Zuhre

  9 Nisan 2017 at 10:38

  7 gun sonra yurumeye basladi oglum bugun biranda yine sag bacaginin baldir kisminin yukarisini gosterek agriyor dedi ve basmamaya basladi 5 gundur yuruyor du neden biranda yine oldu anlamadik

 42. Gozde

  15 Nisan 2017 at 10:12

  Merhaba benim bebegim yasinda 3.gunu emekliyor emeklerken tek bacagini paralel suruyor acil cocuk diktoru gordu birsey demedi ortopedide kirik cikik yok dedi bir sonuc alamadik cok uzuluyoruz daha oncedden 1 ay kadar once bronsit kulat intihabi gecirdi dizini hic bukemiyor ne yapmaliyim

 43. Teknoloji

  Teknoloji

  15 Nisan 2017 at 14:36

  Gözde hanım geçmiş olsun,

  Size ne desek yanıtılcı olur.Doktorlardan başka hiç kimse size yardımcı olamaz.

 44. Zuhre

  17 Nisan 2017 at 13:39

  Bizi dr cocuk romotolag yonlendirdi antalyaya gittik emar cekildi kan tahlilleri yapildi ama daha sonuclar cikmadi ağrı kesici ateş düşürücü kullaniyoruz 3 hafta kullancaz sonra kontrol romatizmadan suphe duydular

 45. Teknoloji

  Teknoloji

  17 Nisan 2017 at 18:51

  Allah şifa ve kolaylık versin Zuhre hanım

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir