WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nasıl Yapılır

Şifreleme ne anlama geliyor?

uçtan uca şifreleme

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp son günlerde yeni bir özellik çıkardı. Konuşma yaptığınız kişiyle uçtan uca şifreleme yöntemiyle artık aranızda geçen konuşmaları sizden başka hiç kimse göremeyecek. Whatsapp uçtan uca şifreleme yöntemini kullanmak için aşağıdaki yolları takip etmelisiniz.

Bu özellikten faydalanabilmeniz için Whatsapp uygulamasının son sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Kişi bilgisinin üzerine dokunun ve mesajlaşma sayfasını açın. Ardından kodu ile 60 haneden oluşan numarayı görebilmek için Şifreleme kısmına tıklayın. Karşıdaki kişi ile aynı ortamda bulunuyorsanız; karşıdaki kişinin sizin telefonunuzda yer alan kodunu taramasını sağlamalısınız. 60 haneden oluşan numarayı karşılaştırdıktan sonra artık aranızda geçen konuşmaları ikinizden başka hiç kimse göremeyecektir.

Karşıdaki kişiyle birlikte değilseniz; ekran görüntüsünü alarak Paylaş tuşunu kullanın ve 60 haneden oluşan numarayı sms yada farklı bir yöntemle karşıdaki kişiye yollayabilirsiniz. Uçtan uca özelliği aktif hale geldikten sonra, ekranda Şifreleme kısmının aktif hale geldiğine dair bir yazı gelecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir